KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685332
*
nr 1568 5332
Oljemålning
Karl XV (1826-1872), Ulriksdals Slott. Signerad CX, Daterad -62, Olja på duk, 103x132 cm, yttermått inklusive ram: 145x175 cm
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
Utrop:
50.000 kr
Såld:
40.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2023
kl 20:36:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 20:49:49
1
100 kr
150 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
28/9 21:59:23
2
8.000 kr
8.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
2/10 16:08:48
3
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl xv olja olja på duk oljemålning oljemålningar ulriksdals slott
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Oljemålning
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
nr 1568 5332
Oljemålning
Karl XV (1826-1872), Ulriksdals Slott. Signerad CX, Daterad -62, Olja på duk, 103x132 cm, yttermått inklusive ram: 145x175 cm
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
Utrop: | 50.000 kr |
---|---|
Såld: | 40.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 20:49:49 | 1 | 100 kr |
150 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
28/9 21:59:23 | 2 | 8.000 kr |
8.200 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
2/10 16:08:48 | 3 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl xv olja olja på duk oljemålning oljemålningar ulriksdals slott
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30